رییس ستاد انتخابات آذربایجان غربی گفت: در نخستین روز نام نویسی از داوطلبان شوراهای اسلامی روستاها، ۵۷۷ نفر در این انتخابات ثبت نام کردند.

به گزارش پایگاه خبری مجلس و آذربایجان به نقل از ایرنا، علی مصطفوی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد، ۱۶۶ نفر در ارومیه، ۶۱ نفر در پیرانشهر، ۴۴ نفر در مهاباد، ۴۲ نفر در بوکان و ۲۳ نفر در خوی و ۲۴۱ نفر دیگر در ۱۲ شهرستان دیگر ثبت نام خود را انجام دادند.

وی اضافه کرد: از این تعداد، حدود سه درصد را بانوان تشکیل می دهند.

رییس ستاد انتخابات آذربایجان غربی بیان کرد: ۹۱ درصد از ثبت نام کنندگان به صورت حضوری در بخشداری ها اقدام به نام نویسی کردند.

مصطفوی اظهار کرد: از کل ثبت نام کنندگان، چهار درصد مدرک لیسانس، یک درصد فوق لیسانس و نیم درصد نیز دارای تحصیلات حوزوی هستند.

وی گفت: ۷۵ درصد داوطلبان برای نخستین بار برای حضور در شوراهای اسلامی روستاهای آذربایجان غربی ثبت نام کرده اند.

۲ هزار و ۱۹۲ روستا در سطح استان واجد شرایط برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی روستا هستند.

داوطلبان می‌توانند از طریق نرم افزار موبایلی، رایانه شخصی، دفاتر پیشخوان دولت و همچنین از طریق مراجعه حضوری به بخشداری‌ها ثبت نام کنند.

شرایط ثبت نام برای روستاهای تا ۲۰۰ خانوار سواد خواندن و نوشتن و بالای ۲۰۰ خانوار مدرک دیپلم، کارت معافیت یا پایان خدمت، گواهی عدم سوء پیشینه است و داوطلبان برای ثبت نام تا ۲۲ فروردین  فرصت دارند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره  دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و  روستا به صورت همزمان در روز ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

  • منبع خبر : ایرنا