رییس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی گفت: سامانه سجام قوه قضائیه آماده دریافت گزارش‌های تخلفات مربوط به انتخابات از سوی مردم است.

به گزارش پایگاه خبری مجلس و آذبایجان به نقل از ایرنا موسی خلیل اللهی روز دوشنبه در نشست ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی استان با بیان اینکه سامانه سجام ظرفیتی بزرگ برای پیگیری تخلفات انتخاباتی است، افزود: به منظور رصد و پایش فضای انتخاباتی سامانه «سجام» قوه قضائیه در کنار ستاد پیشگیری از وقوع جرایم انتخاباتی، آماده دریافت گزارشات مردمی در خصوص تخلفات انتخاباتی است.

وی اظهار داشت: پیشگیری از وقوع جرایم و تخلفات انتخابات در راستای برگزاری سالم و قانونمند انتخابات یکی از اولویت های دستگاه قضایی است و به منظور پیشگیری و برخورد با جرایم انتخاباتی باید تمام اقدامات و اخبار انتخاباتی مورد رصد و پایش قرار گرفته و تمهیدات لازم اندیشیده شود.

خلیل اللهی ادامه داد: در راستای رصد و پایش هرچه بهتر اخبار و وقایع انتخاباتی، سامانه جامع اطلاعات مردمی «سجام» در کنار ستاد پیشگیری از انتخابات تمهیدات لازم و کافی را برای دریافت گزارشات مردمی در خصوص جرایم و تخلفات انتخاباتی اتخاذ کرده است.

وی اضافه کرد: کرد: سامانه سجام ظرفیت بزرگی در راستای پیشگیری از وقوع و برخورد با جرایم و تخلفات بوده و باید از طریق رسانه ها این مزیت بزرگ در افکار عمومی به خوبی تبیین و معرفی شود.

رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی با بیان اینکه همه شهروندان می توانند یکی از دیده بانان دستگاه قضایی به منظور پیشگیری از وقوع جرم باشند، گفت: از لحظه آغاز به کار این سامانه در استان تا به امروز گزارشات بسیاری با مستندات از طریق سامانه سجام به دستگاه قضایی ارسال شده است.

  • منبع خبر : ایرنا