نماینده مردم شهرستان مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: ورود کالاهای قاچاق از مبادی رسمی یا غیررسمی بزرگ‌ترین آسیب را به تولید داخلی وارد می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری مجلس و آذربایجان به نقل از فارس، محمود عباس‌زاده مشگینی در مشگین شهر با اشاره به شعار سال، تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها را از مهم‌ترین مسائل کشور در سال جدید دانست و اظهار کرد: توجه به تولید داخلی از مهم‌ترین مولفه‌های اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: اقتصاد خودبنیان، مستقل و ضدضربه مهم‌ترین عوامل خنثی سازی تحریم‌ها بوده و این‌ چنین اقتصاد و تولیدی به پشتیبانی و رفع موانع موجود نیاز دارد.

نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی اولین مولفه پشتیبانی از تولید را دانش و تخصص دانست و بیان کرد: امروز محصولی مورد پسند مصرف‌کننده است که بالاترین کیفیت به همراه کم‌ترین قیمت را داشته باشد و کالا در این صورت در بازار رقابتی کنونی فروش بالایی خواهد داشت.

وی ادامه داد: برای تولید محصولی با کیفیت بالا به دانش و تخصص نیاز است که در این زمینه دانشگاه‌ها نقش مهمی دارند؛ ارتباط نزدیک و محکم صنعت و دانشگاه می‌تواند تولید تخصصی با دانش بالا و در نهایت مشتری پسند به همراه داشته باشد.

عباس‌زاده مشگینی کالای قاچاق را از مهم‌ترین موانع تولید دانست و گفت: ورود کالاهای قاچاق از مبادی رسمی یا غیررسمی بزرگ‌ترین آسیب را به تولید داخلی وارد می‌کند.

وی افزود: دیپلماسی خارجی مناسب، می‌تواند از تولید پشتیبانی لازم را انجام دهد، به‌طوری‌که بخشی از وظایف نهادهای وزارت خارجه، ایجاد بسترهای لازم برای صادرات کالای داخلی و جذب سرمایه‌گذار خارجی است که این مساله مورد توجه کمیسیون امنیت ملی مجلس است.

نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ثبات اقتصادی و اصلاح سیستم بانکی و به‌خصوص خروج بانک‌ها از بنگاه‌داری از جمله مسائلی است که باعث شکوفایی اقتصادی و تولید داخلی خواهد شد.

وی تاکید کرد: قوانین مزاحم و متناقض نیز از جمله موانع دست و پاگیر برای تولید کشور است که با ورود مجلس و حذف این قوانین، تولید کشور شکوفا می‌شود.

عباس‌زاده مشگینی گفت: اصلاح سیستم مالیات کشور و مدیریت مبادی ورودی و خروجی در گمرک‌ها نیز از مسائلی است که با اصلاح آنها بسیاری از موانع تولید داخلی رفع می‌شود.

  • منبع خبر : فارس