روح‌الله متفکرآزاد در اولین رقابت‌های داخلی مجلس شورای اسلامی، خوش درخشید و به جمع هیات رییسه مجلس راه یافت.

مجلس و آذربایجان، سرویس سیاسی: روح‌الله متفکرآزاد در اولین رقابت‌های داخلی مجلس شورای اسلامی، خوش درخشید و به جمع هیات رییسه مجلس راه یافت.

این نماینده جوان و دانشگاهی مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس یازدهم که اسفندماه گذشته با صرف کمترین هزینه انتخاباتی و با اتکا به توان و سابقه علمی و فرهنگی خویش توانسته بود شگفتی‌ساز انتخابات شده و بزرگان سیاسی تبریز را پشت سر بگذارد، در انتخابات هیات رییسه مجلس یازدهم هم شگفتی آفرید و به عنوان دبیر به هیات رییسه مجلس راه یافت.

وی در انتخابات مجلس یازدهم در رقابت با چهره‌های نام‌آشنای جبهه اصولگرایی نه تنها توانست در لیست نیروهای انقلاب قرار بگیرد بلکه بعد از دکتر مسعود پزشکیان و احمد علیرضابیگی به عنوان نفر سوم به مجلس راه یافت، اتفاقی که همه پیش‌بینی‌ها و ارزیابی‌های انتخابات شهر تاریخی تبریز را برهم ریخت.

متفکرآزاد، راهی جدید در انتخابات مجلس گشود و برای اینکه به بهارستان راه یابد، برخلاف اغلب کاندیداها، نه شام داد، نه در محلات حاشیه‌نشین تبریز برنج و روغن توزیع کرد و نه به کسی قول استخدام و ریاست داد. شفاف‌سازی، مبارزه با رانت و تبعیض و حمایت از نیروهای جوان، متعهد و کارآزموده بخشی از شعادهای وی در دوران تبلیغات انتخاباتی بود.