عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اذعان کرد: آلمان و فرانسه و انگلیس، اگر بخواهند مکانیسم ماشه را علیه جمهوری اسلامی ایران فعال کنند. در اینصورت ایران هم باید شهاب 4 را هرچه زودتر آزمایش کند و برد موشکی را بالای 2000 کیلومتر برساند.

شهروز برزگر کلشانی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در گفتگو با خبرنگار مجلس و آذربایجان، در خصوص انتقام سخت جمهوری اسلامی ایران در خصوص اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد قاسم سلیمانی، اظهار کرد: ایران طبق بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد اقدام متقابل علیه پایگاه آمریکایی که از آنجا شخصیت های نظامی و بلند پایه ما را مورد هدف قرار داده بودند، انجام داد.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان غربی افزود: هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد که به چشم شیر تعبیر می‌شود، هیبت و هیمنه آمریکا را در هم شکست. افکار عمومی جهان هم دیدند که یک دولت به طور رسمی پایگاه نظامی آمریکا را که ادعا می‌کردند دارای سپر دفاعی هوشمند است، با موشک های کروز که هدایت شونده هستند، مورد هدف قرار داد. اینکه آمریکا در ابتدا اعلام کرد همه چیز خوب است و کمترین تلفات را داشته ایم چاره ای نداشت. باید اثرات جنگ روانی را کم می کرد. آمریکاییها پذیرفتند و اعلام کردند موشک‌های ایرانی به پایگاه های آنها اصابت کرده است و تجهیزات آنها آسیب دیده اند. اما اینکه تعداد تلفات را اعلام نمی‌کنند، به این دلیل است که در اینصورت باید پاسخ حمله را بدهند. ولی قادر به این کار نیستند زیرا می‌دانند ایران قطعا پاسخ جدی‌تر و شدیدتری به آنها می‌دهد، و از قدرت دفاعی ایران آگاه هستند.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری دوران بزن و در رو تمام شده است. آمریکایی ها هنوز درک نکرده اند که وقتی نظام جمهوری اسلامی ایران و در راس آن مقام معظم رهبری دستور صادر می‌کنند، همه مطیع آن هستند. همین فرق جمهوری اسلامی با سایر حکومت های جهان است. این از برکات نظام جمهوری اسلامی است.

وی افزود: وقتی آمریکا دید اگر پاسخ دهد تلفاتش بیشتر خواهد شد لذا کتمان کرد که تلفاتی وجود داشته است. انتقام اصلی ما این است که آمریکا از منطقه برود و این حرکت ما به گفته مقام معظم رهبری فقط سیلی بود. اینکه بخواهد در منطقه بماند هزینه دارد که باید پرداخت کنند.

برزگر گفت: ما هنوز انتقام نگرفتیم آنها سردار سلیمانی را به شهادت رساندند و به گفته سیدحسن نصرالله کفش سردار از سر ترامپ با ارزش تر است. همچنین گوشزدی شد به کشورهای منطقه، اگر بخواهند امنیت ما را خدشه دار کنند با پاسخ های دندان شکن مواجه خواهند شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اذعان کرد: آلمان و فرانسه و انگلیس، می خواهند بحث مکانیسم ماشه را علیه ایران فعال کنند. اگر بخواهند مکانیسم ماشه را طبق مواد ۳۶ و ۳۷ برجام و یا براساس مواد ۱۱ تا ۱۳ قطعنامه ۲۲۳۱، مکانیسم ماشه را علیه جمهوری اسلامی ایران فعال کنند. در اینصورت ایران هم باید شهاب ۴ را هرچه زودتر آزمایش کند و برد موشکی را بالای ۲۰۰۰ کیلومتر برساند.

وی افزود: ما میخواهیم همه در صلح و صمیمیت زندگی کنند اما آمریکایی ها نشان داده اند که دنبال جنگ و خونریزی هستند. هر کجا آمریکایی ها هستند مردم آن مناطق در رعب و وحشت هستند. برای اینکه بتوانیم امنیت پایدار خود را در منطقه حفظ کنیم، نیاز است که شهاب ۴ و موشک های قاره پیما را آزمایش کنیم که از فضا خارج می‌شوند و در خلاء طی مسیر کنند.

وی با بیان اینکه اروپایی ها باید قدردان زحمات سردار سلیمانی باشندافزود:  امروز باید یادمان سردار سلیمانی در کشورهای اروپایی نصب گردد، چرا که شهید سردار سلیمانی صلح و امنیت، را برای آنها به ارمغان آورده است.