عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که سفر رییس جمهور به کشورهای مالزی و ژاپن، شکست سیاست آمریکا در انزوای ایران را نشان داد.

به گزارش مجلس و آذربایجان، شهروز برزگر با اشاره به سفر رییس جمهور به مالزی و ژاپن گفت: سفر آقای روحانی به دعوت نخست وزیر ژاپن به دلیل مناسبات دوجانبه و مسائل فی‌مابین بین دو کشور انجام شد این یعنی روابط خارجی ایران به خاطر تحریم‌های آمریکا تعطیل نمی‌شود و تاثیرگذاری ایران در منطقه ادامه دارد.

وی ادامه داد: رییس جمهور و وزیر خارجه در سفر به کشورهای مختلف می‌توانند جنایات آمریکا در حق مردم ایران را به گوش جهانیان برسانند این‌که آمریکا از برجام یک طرفه خارج شد و به این تعهد بین‌المللی پایبند نبود و اکنون با تحریم‌های ظالمانه در حق مردم ایران جنایت می‌کند.

برزگر با اشاره به اقدامات آمریکا در حمایت از داعش و طالبان و وهابیت اظهار کرد: آمریکا با این اقدامات می‌خواهد فضا را به سمت جنگ و خونریزی و کشتار در منطقه ببرد تا کارخانه‌های اسلحه‌سازی‌اش همواره رونق داشته باشد و به منافع برسند. در این وضعیت دستگاه دیپلماسی ما باید آشکارا دسیسه‌های آمریکا درباره ایران و اعمال سیاست فشار حداکثری را برای دنیا تبیین کند و بگوید این اقدامات به دلیل شکست آمریکا در حوزه میدانی عراق، سوریه و یمن انجام می‌شود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید مجدد بر این‌که «سیاست‌های شیطان بزرگ و نظام سرمایه‌داری باید برای دنیا تبیین شود»، ادامه داد: ما نباید اجازه دهیم که آمریکا هرطور که می‌خواهد با کشورهای جهان برخورد کند قطعا در این راه استفاده از پتانسیل‌ها و تقویت روابط با کشورهای مختلف تاثیرگذار است، چون دوران ترامپیست و فشارها تمام می‌شود و در آینده دیگر کشورها به دنبال مذاکره با آمریکا نیستند، چون می‌دانند ترامپ در رفتار و گفتارش صادق نیست نتیجه این اقدامات منزوی شدن آمریکا خواهد بود.

  • منبع خبر : ایسنا