نماینده مردم شبستر در مجلس در خصوص بیشتر نمودن تاریخ اعتبار کارت‌های بازرگانی برای اشتغال‌های بیشتر از صد نفر تا پنج سال، گفت: یکی از تولیدکنندگان تنها پنج نفر را برای پیگیری امور ادارای استخدام کرده بود، چراکه بروکراسی زیاد و وقت گیر است.

به گزارش مجلس و آذربایجان، معصومه آقاپور در پنجاه و ششمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان با بیان این که، قانون باید در راستای تسهیل معاش مردم باشد، اظهارداشت: باید با حذف بروکراسی‌های اداری و منعطف سازی برخی قوانین شرایط را برای مردم و خصوصاً تولیدکنندگان بهتر کنیم.

وی با اشاره به این که در شرایط فعلی صادر کننده با مشکلات و موانع متعددی روبرو است، افزود: تولید کنندگان برای صادرات محصول خود از کشور، باید به واسطه چندین کشور اقدام به تهیه مواد اولیه کرده و بعد از تولید نیز به واسطه چند کشور اقدام به فروش آن کنند که راه را برای آنان سخت می‌کند.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: دستگاه‌های مرتبط نیز باید با انعطاف بیشتری امورات این شرکت‌ها را انجام دهند، چنانکه اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده در صحن علنی مجلس مطرح شد و به صورت جدی بررسی می‌شود.

وی تولید کنندگان را خط اول جبهه جنگ اقتصادی خواند و گفت: نباید اجازه دهیم تا قوانین دست و پا گیر این طلائیه داران جبهه جنگ اقتصادی را ترور کند.

آقاپور با بیان این که، برخی از تولیدکنندگان در شرایط رودربایستی برای ادامه فعالیت خود قرار دارند، ابرازداشت: باید با همفکری شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی راهکارهایی مفید ارائه شود.

وی افزود: برای مثال؛ هر تولید کننده‌ای که بدهی مالیاتی داشته باشد ممنوع الخروج و یا ممنوع المعامله می‌شود، در صورتی که تولید کننده مجبور است برای تسویه بدهی خود فعالیت اقتصادی داشته و دائماً به خارج از کشور رفت و آمد داشته باشد که باید راهکارهایی برای مشکلات این چنینی اندیشیده شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، درخواستی از قوه قضائیه نیز داشت و گفت: دادگاه‌ها باید پرونده‌های اقتصادی بین المللی را خارج از نوبت بررسی نماید تا سرمایه گذار خارجی نیز احساس امنیت داشته باشد.

وی در خصوص بیشتر نمودن تاریخ اعتبار کارت‌های بازرگانی برای اشتغال‌های بیشتر از صد نفر تا پنج سال، گفت: یکی از تولیدکنندگان تنها پنج نفر را برای پیگیری امور ادارای استخدام کرده بود، چراکه بروکراسی زیاد و وقت گیر است.

  • منبع خبر : تسنیم