نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو گفت: چنین کارهای مضمومی وحدت و انسجام ملی را نشانه گرفته اند. این کارها صد در صد هدفمند بوده و بوی فتنه می دهند لذا ملت آذربایجان به چنین توهین هایی باید آگاهانه و هوشمندانه پاسخ دهند.

زهرا ساعی در گفتگو با مجلس و آذربایجان، در واکنش به توهین‌ هواداران پرسپولیس به مردم آذربایجان و تیم تراکتورسازی تبریز گفت: توهین به قومیت ها در کشور کار بسیار ناپسندی است بخصوص ملت بزرگ آذربایجان که طبق گفته مقام معظم رهبری “آذربایجان سر ایران است” و در طول سالها خدماتی که انجام داده و در سرنوشت ایران تاثیرگذار بوده، همچنین در مسائل اقتصادی و فرهنگی پیشقدم بوده و مهد تشیع ایران است.

 

وی افزود: در برهه های حساس کشور، آذربایجان به مرکزیت تبریز حضور کلیدی داشته است. در انقلاب اسلامی ایران نیز چه در شروع و چه در ادامه نهضت امام و پیروزی انقلاب نقش پررنگ و تاثیر گذاری داشته است. همچنین در ۸ سال دفاع مقدس و اکنون نیز مدافعین حرم که طبق آمار خطه آذربایجان در صدر اعزام است. در عرصه ورزش نیز آذربایجان در رشته های مختلف همیشه نام آور و مدال آور بوده است که سرآمد اینها هم تیم تراکتورسازی است که در عرصه ملی و آسیایی درخشیده و افتخار آذربایجان است.

 

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: از وزیر ورزش و جوانان خواهم خواست که توضیح بدهند و اگر جوابشان قانع کننده نباشد در صحن علنی نیز تذکر خواهم داد.

 

ساعی در خصوص نمایش پارچه نوشته به زبان ارمنی از نام قره‌باغ در ورزشگاه نیز گفت: چنین کارهای مضمومی وحدت و انسجام ملی را نشانه گرفته اند. این کارها صد در صد هدفمند بوده و بوی فتنه می دهند لذا ملت آذربایجان به چنین توهین هایی باید آگاهانه و هوشمندانه پاسخ دهند.