عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: حضور در بین کادر درمان ارزشمند بوده و باید از نزدیک مشکلات آنها را دید و برایشان چاره اندیشی کرد.

به گزارش مجلس و آذربایجان، علی علیزاده، در واکنش به حضور نیافتن رئیس‌جمهور در جلسه سران قوا به دلیل نظارت میدانی رئیس مجلس شورای اسلامی از بخش بیماران کرونایی بیمارستان امام خمینی(ره)، گفت: حضور مسولان در بین کادر درمان برای استماع نظرات و مشکلات آنها ضروری و لازم است.

نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس، افزود: حضور رئیس مجلس شورای اسلامی با لحاظ همه پروتکل های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا بوده و جای نگرانی در این خصوص باقی نمی گذارد.

وی با بیان اینکه دولتمردان از نظارت میدانی و حضور رئیس و نمایندگان مجلس  در بین مردم درس بگیرند، ادامه داد: مجلس شورای اسلامی براساس قانون اساسی، وظیفه نظارتی برعهده دارد و رئیس مجلس هم بر مبنای وظیفه ذاتی قوه مقننه به نظارت میدانی از بخش‌های درمانی پرداخته و دکتر قالیباف بنا بر خواسته مردم عمل کرده است.

علیزاده با اشاره به روحیه جهادی مجلس یازدهم ،ادامه داد: مجلس یازدهم بر خلاف رویه دولت و حتی مجلس سابق، یک روز هم کار خود را تعطیل نکرده است و علاوه بر تشکیل جلسات مستمر، همواره در میان مردم حضور داشته و به  مشکلات مردم رسیدگی کرده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم  با اشاره با تلاش ها و مجاهدت های کادر درمان و بهداشت اظهار داشت: تنهاگذاشتن کادر درمان در خط مقدم منصفانه نیست و باید از نزدیک مشکلات آنها را دید و شنید و برایشان چاره اندیشی کرد. کادر درمان ما در معرض شدیدترین مشکلات قرار دارند و زحمات زیادی می‌کشند و  باید به آنها روحیه داده شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این که دکتر قالیباف با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از بیمارستان بازدید کرده است، تصریح کرد: اینکه گفته می شود، پروتکل های بهداشتی در دیدارها  رعایت نشده؛ صحیح نیست، چون بیمارستان دولتی بوده و دکتر زالی هم به عنوان فرمانده مقابله با کرونای تهران در این بازدید حضور داشته است.

 

  • منبع خبر : خانه ملت