عضو فراکسیون اصولگرایان ولایی مجلس با تاکید بر حضور فعال و تاثیرگذار سپاه و بسیج در عرصه های مختلف خدمت رسانی، تاکید کرد: عملکرد سپاه و بسیج آنها را به بخش جدا نشدنی از تاریخ معاصر کشور تبدیل کرده است.

به گزارش مجلس و آذربایجان؛ محمدحسین فرهنگی، با تبریک ولادت امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع)، خدمات پاسداران سپاه و بسیجیان را در طول سال های بعد از پیروزی انقلاب ارزشمند و شایسته قدردانی توصیف کرد و گفت: عملکرد سپاه و بسیج در صحنه های مختلف به ویژه در دوران دفاع مقدس آنها را به بخش جدا نشدنی از تاریخ معاصر کشور تبدیل کرده است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با یادآوری خدمات پاسداران سپاه در دفع اقدامات ضدامنیتی منافقان در سال‌های ابتدایی انقلاب ادامه داد: پاسداران علاوه بر حضور در حوزه های امنیتی و نظامی، بعد از جنگ نیز در صحنه های دیگری همچون اجتماعی، اقتصادی، سلامت و سایر بخش ها ایفای نقش کرده و از تمام ظرفیت خود برای خدمت رسانی به مردم و انقلاب بهره گرفتند.

وی ادامه داد: حضور فعال سپاه و بسیج در عرصه های مختلف خدمت رسانی در حدی بود که رهبر معظم انقلاب در این باره فرمودند در هر عرصه ای که نیاز به کمک باشد سپاه و بسیج حضوری فعال و تاثیرگذار داشته است.

وی با پاسداشت مقام شامخ جانبازان ادامه داد: جانبازان که بخشی از آنان متعلق به نیروهای سپاه عزیز و تعدادی دیگر از آنها متعلق به سایر بخش‌های نیروهای مسلح و همچنین بسیجیان بزرگوار هستند با سرلوحه قرار دادن علمدار بزرگ کربلا حضرت عباس (ع) با فدا کردن بخشی از سلامتی خود در راه حفظ انقلاب و ایران اسلامی مدال جانبازی را بر گردن آویختند، به طور طبیعی در چنین فضا و معنویتی جانبازان می‌توانند از نام مبارک حضرت عباس (ع) بیشترین بهره معنوی را ببرند.

وی با بیان اینکه مردم همواره قدردان سپاهیان و بسیجیان عزیز و جانبازان ارزشمند انقلاب اسلامی هستند تاکید کرد: مردم ایران به خوبی می‌دانند که مجاهدت‌ها و خدمات این بزرگواران چه تاثیری در سربلندی و استقلال کشورشان داشته است.

عضو فراکسیون اصولگرایان ولایی مجلس شورای اسلامی از خودگذشتگی و فداکاری را ویژگی مشترک همه کسانی که در راه حفظ آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی گام برداشته‌اند دانست وگفت: پاسداران و جانبازان با بهرهگیری از آموزه های حماسه عاشورا درس بزرگی به بشر موجود و آیندگان ارائه کردند که چگونه می توان برای حفظ آرمان های انقلاب از جان و سلامتی خود گذشت به طوریکه این از جان گذشتن، برای اهداف متعالی انقلاب باشد.

 

  • منبع خبر : خانه ملت