نماینده مردم شبستر در مجلس گفت: موضوع ارائه مهلت دو ماهه به وام‌گیرندگان برای پرداخت اقساط باید در جلسه شورای پول و اعتبار تصویب و بعد به صورت بخشنامه رسمی از سوی هیئت دولت و با امضای رئیس‌جمهور به بانک‌ها ابلاغ می‌شد تا لازم‌الاجرا شود.

بع گزارش مجلس و آذربایجان، معصومه آقاپور علیشاهی با اشاره به شانه خالی کردن بانک‌ها از مصوبات حمایتی بانک مرکزی در شرایط کرونایی کشور گفت: موضوع ارائه مهلت دو ماهه به وام‌گیرندگان برای پرداخت اقساط باید در جلسه شورای پول و اعتبار تصویب و بعد به صورت بخشنامه رسمی از سوی هیئت دولت و با امضای رئیس‌جمهور به بانک‌ها ابلاغ می‌شد تا لازم‌الاجرا شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: بانک مرکزی زمانی که به بانک‌ها اعلام می‌کند تا سه ماه اقساط تسهیلات را دریافت نکنند ابتدا باید منابع جایگزین برای این مدت سه ماه و ضرر و زیان بانک‌ها را مشخص کند تا آنها به این مصوبه عمل کنند بنابراین تا منابع این مصوبه تعیین نشود بانک‌ها زیر بار مصوبه استمهال اقساط وام نخواهند رفت.

آقاپور علیشاهی تاکید کرد: شورای پول و اعتبار و رئیس جمهور که اکنون رئیس ستاد مبارزه با کرونا شده باید سریعا طی بخشامه‌ای صراحتا این موضوع را اعلام و محل زیان و ضرر را مشخص و ابلاغ کنند وگرنه بانک‌ها اقدامی نمی‌کنند.

 

  • منبع خبر : خانه ملت