حامد ربطی کاندیدای انتخابات مجلس یازدهم از اردبیل گفت: تغییر نگرش در نحوه مدیریت گردشگری استان اردبیل، خواست مردم اردبیل و منطقه است.

به گزارش مجلس و آذربایجان، مهندس حامد ربطی کاندیدای انتخابات مجلس یازدهم از اردبیل گفت: به جرات می توان گفت در بین استان های شمالغربی کشور ، اردبیل جایگاهی از لحاظ صنعت ندارد ولیکن ویژگی جغرافیایی استان می تواند یکی از شاخصه های اقتصادی قلمداد شود.

اردبیل تنها شهری در کشور است که تنها یک ساعت با دشت ( دشت مغان ) ، یک ساعت با جنگل ( مناطق جنگلی خلخال) ، یک ساعت با دریا ( منطقه آستارا) و یک ساعت با کوهستان سبلان فاصله دارد و این ویژگی ای نیست که بتوان براحتی از آن عبور کرد.

حال به این نوع تنوع محیطی بایستی شهر های سرعین و پارس آباد را اضافه نمود که متاسفانه نگرش جدیدی برای افزایش بهره برداری از پتانسیل گردشگری این مناطق در دستور کار نیست و شاهد هستیم این منطقه است که مردم را جذب می کند و سهم مدیران از افزایش جاذبه و ایجاد رفاه در منطقه بسیار کم است.

اینکه شهر اردبیل فاقد یک هتل است جای سوال دارد.مگر می شود چنین شهری با قدمتی تاریخی همچنان با مسافرخانه ها و هتل های کهنه بدون ستاره و هتل آپارتمان به میهمانان و گردشگران خدمات ارائه بدهد.

چرا مسئولین اجرایی در سنوات گذشته حتی از جذب یک سرمایه گذار حداقلی در ساخت یک هتل در شان مردم اردبیل دریع کرده اند؟ موانع ایجاد زیرساخت گردشگری در اردبیل و توسعه علم گردشگری را باید از مدیرانی پرسید که گست و مقام داشته اند و امروز اصلاً پاسخگوی عملکرد خود نیستند.