عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون عمران مجلس پیگیر حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی است.

قلی الله قلیزاده، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار مجلس و آذربایحان، در تشریح جزئیات علل سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران اظهار کرد: با بررسی های صورت گرفته تا این لحظه علت سقوط نقص فنی اعلام شده است. با توجه به اینکه این هواپیما ایرانی نبوده و در مالکیت کشور اوکراین است و همچنین مسافران هواپیما نیز دوتابعیتی و حتی از کشورهای دیگر هم مسافر هواپیما بودند، شایعه خرابکاری در ماجرای سقوط هواپیما را به کل از بین می‌برد. لذا رسانه ها نباید به مسائل حاشیه ای ورود پیدا کنند.

نماینده مردم کلیبر، خودافرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی افزود: هواپیماهای مسافربری دارای دو عدد جعبعه سیاه می باشند که یکی اطلاعات فنی را ذخیره کرده و دیگری گفتگوهای صوتی خلبان با برج مراقبت را ذخیره می کند. طبق جستجوهایی که در محل حادثه به عمل آمده جعبه سیاه اول کشف شده ولی تاکنون جعبه سیاه دوم پیدا نشده است.

وی افزود: هنگام بروز حادثه معمولا روال قانونی این است که جعبه سیاه را در کشوری بررسی میکنند که هواپیما در آنجا سقوط کرده باشد. همچنین کشوری که سازنده هواپیماست و ایرلاینی که هواپیما متعلق به آن است باید در جریان بررسی قرار گیرند. کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی هم پیگیر این اتفاق هست. پیدا شدن جعبه سیاه میتواند بسیاری از مسائل را روشن کند.