نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو گفت: اقدام انتقام جویانه ایران، پیام اولیه برای حاکمان کاخ سفید بود که اگر در آینده شرارتی صورت گیرد جوابی شدیدتر از این خواهیم داد.

محمد اسماعیل سعیدی در گفتگو با خبرنگار مجلس و آذربایجان، در خصوص انتقام سخت جمهوری اسلامی ایران در خصوص اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد قاسم سلیمانی، اظهار کرد: در دنیا تنها رژیم صیهونیستی بود که به ترور دولتی می‌پرداخت و مستقیما وارد عملیات تروریستی می‌شد. آمریکا دومین کشور در زمینه تروریسم دولتی است که بر خلاف قواعد بین المللی این اقدام ناجوانمردانه را انجام داد و متقابلا این اقدام آمریکا بدون پاسخ نمی‌ماند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: آقای ترامپ با توجه به خلق و خویی که دارد، منتظر بود ایران نه تنها پاسخی به این کار ندهد بلکه در مقابل آمریکا کوتاه بیاید. ولی این حق طبیعی و قانونی ایران بود که پاسخ پشیمان کننده و مناسبی بدهد. ایران هم شب گذشته در همان ساعتی که آمریکا عملیات تروریستی انجام داده بود و همان پایگاهی که پهباد‌های متجاوز از آنجا عملیات را انجام داده بودند. این پایگاه در استان الانبار به نام عین الاسد که پایگاه استراتژیک برای آمریکا محسوب می‌شود چرا که اکثر تجهیزات نظامی پیشرفته در این مکان قرار دارند. همچنین عملیات های بزرگ تروریست های سوریه و عراق از همان منطقه صورت می‌گرفت.

وی گفت: ایران منطقه‌ای را انتخاب کرد که از مراکز مهم آمریکا بود ولی این اقدام پیام اولیه برای حاکمان کاخ سفید بود که اگر در آینده شرارتی صورت گیرد جوابی شدیدتر از این خواهیم داد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: حشدالشعبی عراق و دیگر سازمان های رسمی و مردمی عراق اعلام کردند که پاسخ درخور نظامی خواهند داد. بنده معتقدم که آمریکا مجبور خواهد شد که نیروهای خود را از منطقه جمع کند. این شاید شروع کار باشد چرا که وقتی ببینند نیروهایشان در خطر هستند و آمادگی این را ندارند تا هزینه های بیشتری متحمل شوند، تلاش آمریکاییها این خواهد بود که با یکسری تاکتیک‌ها به گونه ای بروند که آبرویشان بیشتر ازاین نرود.

وی افزود: ملت های منطقه، منتظر جرقه بودند که با اقدامات اخیر آمریکا مقداری از انبار باروت آتش گرفت ولی کشور های حاشیه خلیج که حاکمیتشان تحت نفوذ آمریکاست نصف دیگر انبار باروت هستند. خاورمیانه جدیدی شکل گرفته که نفرت عمومی نسبت به آمریکا در منطقه شکل گرفته است. این باعث خواهد شد که روند تخلیه پایگاه های آمریکا در منطقه سریعتر انجام شود.

سعیدی در خصوص طرح مجلس برای پیگیری حقوقی جنایت تروریستی آمریکا در مجامع بین‌المللی اظهار کرد: آمریکا پیش از پیروزی انقلاب تا امروز جنایت‌های متعددی مرتکب شده است و این جنایت‌ها از لحاظ قانونی قابل پیگیری هستند و مدارک مستند هم از این جنایت‌ها داریم. به عنوان مثال، لانه‌ی جاسوسی آمریکا مقر توطئه علیه حکومت جمهوری اسلامی و براندازی نظام بود. در این چهار دهه انقلاب اسلامی در هر مقطع شاهد این هستیم که اقدامات مهم صورت گرفته توسط آمریکا انجام گرفته است. در مجامع بین المللی میخواهیم از آمریکا شکایت کنیم هم از طریق دستگاه دیپلماسی هم از طریق قوه قضائیه، تا دنیا ببیند در طول چهل سال جنایت علیه مردم ما انجام دادند.